Tai Chi & Qigong eğitimi, 5-6. ve 7-8. Modüller, Çeşmeköy, İzmir, Yaz 2021

İzmir, Çeşme’deki Çeşmeköy’ün harika atmosferinde, açıkhavada, doğanın içinde, hijyenik ve pandemi tedbirli koşullarda yüzyüze eğitim.

Orta Seviye Tai Chi & Qigong eğitimi 5-6. Modülleri

İlk 4 Modülü daha önce almış, yani başlangıç seviyesi Tai Chi & Qigong Temelleri Eğitimi’ne katılmış ve tamamlamış katılımcıların temellerini bütünleştirme, içsel güç sanatlarında derinleşme YOL’unda Orta Seviye Eğitimleri aşağıdaki tarihlerde gerçekleşecektir.

5. ve 6. Modül Eğitimi : 14-17 Ekim 2021
7. ve 8. Modül eğitimi: 5.ve 6.Modülü tamamlayanlarla belirlenecektir.

“Herkes YOL’u bilir, pek azı o YOL’da yürür.” Bodhidharma

Tai Chi & Qigong, Kadim Tao öğretilerinin ve Geleneksel Çin Tıbbının uygulamalı içsel canlanma sanatı, enerji-nefes-zihin kullanma becerilerinizi yetkinleştirir, süreklilikteki değişimin akışında dengelenme sağlar, akıcı, yumuşak, zarif, rahatlatıcı ve sağaltıcı devinimlerle bütünsel bir doğal sağlık yöntemi ve hareketli meditasyondur….Hem içinizdeki, hem de dışınızdaki farklı enerjilerin ustalığını öğreten bir ilim ve sanattır.

EĞİTİM İÇERİĞİ :

Eğitimlerde işlenecek konular, hem teorik, hem de pratik bilgiler ve uygulamalardan oluşmaktadır. Katılımcılarla özel olarak paylaşılacaktır.

ÖNEMLİ : Eğitimle ilgili destekleyici videolar ve notlar verilecektir. Kendi kendinize devam ettirmeniz gereken çalışma ödevleri
(teorik yazılı ve pratik video ödevleri ve haftalık çalışma raporları her katılımcı için özel danışmanlıkla birebir takip edilecektir ve ücrete dahildir.)

KİMLER KATILABİLİR :

1, 2, 3, 4. Modül Eğitimlerini online veya yüzyüze tamamlamış ve devamı için eğitmen tarafından yeterlilik onayı olanlar.

KATILIM ÜCRETLERİ :

Ücretlendirmeye dahil hizmetler: 4 gün, 3 gece tüm eğitim ücretleri, konaklama, kahvaltı, akşam yemeği (vejetaryen menü) tüm eğitim süresince tüketilecek su. ( Su sebilinden faydalanmak için kişisel mataranızı getirmeniz önerilir.)

2 kişi paylaşımlı odalarda, kişi başı 2100 tl ( Tek kişi konaklama 2700 tl) ( 4 oda kontenjan)

2 kişilik yataklı geniş çadırlarda, kişi başı 1700 tl ( Tek kişi konaklama 2000 tl ) ( 2 çadır kontenjan)

Konaklamasız 4 günlük katılım ücreti 1600 tl (eğitim programı nedeniyle birlikte yapılacak kahvaltı, akşam yemeği, su dahil)

(Oda ve çadırlarda tek kişi kalınmak istenirse parantez içindeki fiyatlar uygulanır. Glamping çadırlar çift kişiliktir, yerden yüksek bazalı yataklıdır, çadır alanında ayrıca duş ve wc vardır, çadırlar Çeşmeköy’e aittir, kendi çadırınızı getirip kurmak imkanı yoktur.)

Ücretlere ulaşım dahil değildir. Çeşmeköy, Çeşme otogarından taksi ile 10 dakika sürecek yakın mesafededir. İzmir Adnan Menderes Havalimanından kalkan Havaş otobüsleri Çeşme otogarda bırakmaktadır.

Odaları incelemek isterseniz : https://www.cesmekoy.com/cesme-konaklama

Tesiste uygulanan tüm pandemi önlemlerinin detayları için : https://www.instagram.com/p/CMUpfCgJvO5/?utm_source=ig_web_copy_link

Kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır.

  • BAŞVURU ve KAYIT İÇİN :
  • E-mail : zendo@zendoakademi.com
  • Whatsup / Telefon : 0 555 255 50 08

*Katılımı kesinleştirmek için 500 tl /kişibaşı ön ödeme yatırılması gerekmektedir. Ön ödeme hesap bilgileri için iletişime geçiniz.

kapora ücret iadesi yapılmaz.
Sadece Pandemi nedeniyle kamuoyuna yönelik resmi merciler tarafindan yasal açıklamalarla sınırlama, kapatma veya şehirlerarası ulaşımın karantina nedeniyle sınırlandırılması söz konusu olması durumunda kapora ücret iadesi yapılır.

  • Kapora sonrası kalan bakiye ödemeleri Çeşmeköy resepsiyona yapılacaktır.

EĞİTİM YERİ :  Çeşmeköy, Çeşme, İzmir’de kurulu sürdürülebilir bir yaşam projesidir. Ormanlarla kaplı doğası ile Çeşme Yarımadası’nda tek olan Çeşmeköy, restoranında kendi yetiştirdiği ürünleri  ve yerli üreticiden tedarik ettiği ürünleri kullanır. Rustik dekorasyonu ile doğa ve deniz manzaralı konaklama imkanı sunar. Çeşmeköy aynı zamanda bir yoga merkezi, etkinlik alanı, çocuk oyun parkı ve sanat atölyesidir.
Bu harika mekanı ve ortamı incelemek için : https://www.cesmekoy.com/

Tanıtım videosu için: View this post on Instagram A post shared by Çeşmeköy (@cesmekoy)“> https://www.instagram.com/p/CNaDIyGpHK2/?utm_source=ig_web_copy_link

Çeşmeköy’e ulaşım için konum:https://goo.gl/maps/rMVWKoAiMFAgdbSM8

EĞİTİM PROGRAMI:

1.Gün :
14.00 Odalara giriş ve serbest zaman
15.00 – 16:30 Açılış sohbeti ve 1.Ders (teorik)
16:30 – 17:00 Mola 
17:00 – 19:00 2.Ders (pratik)
19:00 – 21:00 Akşam Yemeği
21:00 – 22:00 Tao sohbeti

2.ve 3. Gün :
08.00 – 09.30 3.Ders / 8.Ders (pratik)
09.30 – 11.30 Kahvaltı
11.30 – 13.00 4.Ders / 9.Ders (teorik)
13.00 – 15.30 Serbest zaman

15.30 – 17.00 5.Ders / 10.Ders (pratik)
17.00 – 17.30 Mola
17.30 – 19:00 6.Ders / 11.Ders  (pratik)

19.00 – 21.00 Akşam Yemeği 
21.00 – 22.00 7.Ders / 12.Ders (teorik)

4. Gün :
08.00 – 09.30 13.Ders (pratik)
09.30 – 12.00 Kahvaltı ve odaları boşaltma
12:00 – 14:30 14.Ders son ders ve kamp kapanışı

EĞİTİME GELİRKEN :

  • Çalışmalar için bedeninizi sıkmayan, rahat, nefesinizi ve kan dolaşımımınızı kısıtlamayan, mümkünse pamuklu giysiler, rahat ve ince tabanlı yumuşak ayakkabılar veya çorap veya yalınayak çalışmayı tercih ediniz. Yanınızda not defteri ve kalem getiriniz.
  • Mat getirmenize gerek yoktur. İhtiyaç halinde tesistekileri kamp süresince kişiye zimmetli olarak kullanabilirsiniz.

KATILIM BELGESİ / SERTİFİKA SORANLAR İÇİN ÖNEMLİ NOT :

Tai Chi & Çigong Temelleri “katılım belgenizi” alabilmeniz için eğitimin tamamına katılmış olmanız, eğitimler sonrasında hazırlayacağınız teorik yazılı ve pratik video ödevlerinizi başarıyla tamamlamış olmanız gereklidir.
Gerçek faydalarını görebilmeniz için, sadece bu eğitime katılmakla mümkün olmadığını, sonrasında düzenli çalışma ve içselleştirme gerektirdiğini unutmayınız.
Eğitimdeki konuları kendi kendinize çalışmanız amacıyla verilen yazılı ve pratik video ödevlerinizi eğitimlere katılım tarihinizden sonra eğitmene gönderip, tamamladığınızda (- 1 yıl içinde- ne zaman tamamlarsanız) belgenizi alabilirsiniz. Her bireyin kendine has gelişim süreci vardır.

İkinci etap 4 modüllük eğitim ( 5-6-7-8) , kendi kendinize ömür boyu çalışmak, derinleşmek ve faydalarını görmek için yeterlidir.
Eğitim sonrası sürecinde teorik yazılı ve pratik video ödevlerinizi tamamladığınızda alacağınız “katılım belgesi” başkalarına öğretmek, aktarmak için yeterlilik vermez, eğitmenlik sertifikasyonu değildir. Bunun için 8.Modülden sonra başlayan eğitmenlik eğitimi sürecine başvurmanız ve başarıyla tamamlamamış olmanız gerekir. 

Temel ve Orta Seviye Tai Chi ve Qigong Temelleri eğitiminden sonra Temel Seviye Tai Chi ve Qigong Eğitmenlik Eğitimi’ne katılmayı düşünenler tüm detaylarıyla aşağıdaki web sayfasındaki bilgileri okuyabilirler : http://www.zendoakademi.com/tai-chi-qigong-temel-egitmenlik-egitimi/

TAMAMLAYICI TEORİK EĞİTİM :

  • Gelişiminizi ilave olarak Tao felsefesi ve Chi öğretilerini içeren teorik dersler ile desteklemek isterseniz, 2 Kasım 2021, Salı akşamı başlayacak TAO YOLU ONLİNE EĞİTİMİ yeni gruba kayıt olabilirsiniz.  Detaylı bilgi için : http://www.zendoakademi.com/taoyolu/
  • Uzmanlaşma/ eğitmenlik eğitimine niyetli olanların mutlaka katılmaları gerekmektedir.)

EĞİTMEN HAKKINDA KISACA:

UĞUR BAŞAK ARPACIOĞLU

Zendo Akademi’nin kurucu eğitmeni, mimar, felsefe ve psikoloji eğitmeni, eski voleybolcu Başak Arpacıoğlu kadim uzakdoğu öğretilerinin ve Çin tıbbının pratik uygulaması olan Tai Chi ve Çigong eğitimine 2003 yılında başladı. En büyük 10 Tai Chi ustasından biri olan Prof Xu Wei Sun’un öğrencisi olan ve Pekin Beden Eğitimi Üniversitesi Tai Chi Chuan doktoru Chen Yuanmin’dan aldığı yoğun eğitimler sonunda Tai Chi Chuan ve Çigong sertifikalarını aldı. Eğitimine halen Sifu Wing Cheung ile devam etmektedir. Sifu Wing Cheung, Savunma ve şifa sanatları eğitimine 6 yaşında babası Büyük Usta Cheung ile Shaolin Kung Fu öğrenerek başlamıştır. 2005 Canada Kung Fu ve Wushu Şampiyonası Tai Chi şampiyonudur ve Tai Chi, Qigong & Feng Shui Enstitüsü’nün kurucusudur.

Başak Arpacıoğlu, 2000 yılından beri Uzakdoğu felsefeleri, Tai Chi, Qigong, Feng Shui, I Ching, Zen, nefes, konsantrasyon ve meditasyon, ezoterizm, teozofi, psikoloji, mitoloji, semboloji konularında eğitimler vermektedir. Ustası Sifu Wing Cheung’a ait olan Uluslararası Tai Chi Qigong & Feng Shui Enstitüsü’nün Türkiye temsilcisi olarak Wing Cheung’un yetkili kıldığı eğitimleri vermekte ve kendisinden onaylı sertifikasyonları yapmaktadır.