2018 Sifu Wing Cheung Eğitimleri 

30 Mart – 8 Nisan 2018 tarihlerinde Çinli ustamız Sifu Wing Cheung yıllık Türkiye ziyaretini gerçekleştirecek ve bu tarihler arasında 3 farklı seviyede eğitimler vermek üzere Çanakkale stüdyomuzda sizlerle birlikte olacak.

1.  30 Nisan- 6 Nisan arasında, uluslararası eğitmenlerinin de katılacağı, önceki yıllarda kendisiyle en az iki eğitime katılmış özel bir grup ile 6 günlük bir yoğun inziva kampı.  Kontenjan: 4 kişi. ( 3 kişi kayıt oldu.)

2.  6 Nisan’da, Sifu’nun geçen sene yaptığı Tai Chi Neigong Temelleri eğitimine katılmış veya diğer eğitimlerini almış ve düzenli olarak Chigong ve/veya Tai Chi çalışan öğrencilerimiz için, ileri seviye Tai Chi NeiGong uygulamaları eğitimi. Kontenjan: 8 kişi.

3.  7-8 Nisan tarihlerinde Shibashi Set-1 eğitimini kendisinden veya Zendo Akademi’den almış öğrenciler için Tai Chi Qigong Shibashi Set-2 eğitimi. Kontenjan: 15 kişi.

1- Yarı Özel Qigong İnzivası, Çanakkale, 30 Mart – 6 Nisan 2018

İnzivalar, dünyadaki sakin ve dingin ortamlarda gelişmiş teori ve pratik egzersizleri öğrenme fırsatı sunar. Eğitim, katılımcıların gelişimine  yönelik olarak Sifu Cheung’un öğrencilerinin ilerlemeleri  için bireysel rehberliği içerir. 4 kişiden oluşan küçük bir grup ile, yoğun günlük pratikler ve derinleştiren dersler ile bu inzivayı kişisel bir eğitim deneyimi haline dönüştürür.

Bu özel inziva kampı, 30 Mart – 6 Nisan 2018 tarihleri ​​arasında ünlü tarihi Truva kentine çok yakın olan Kuzey Ege’nin Saros deniziyle özel ve güzel Çanakkale kentimizde gerçekleştirilecektir.

İşlenecek konular, gruba ve öğrencilerin ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına göre belirlenecektir. Katılım 4 öğrenciyle sınırlıdır. 

İnziva kampı günlük program akışı :

Sabah :  6:00-8:00 (grup pratiği)
8:00-10:00 (kahvaltı/mola)
10:00-11:00 (belirlenen kong hakkında grup sohbeti )
11:00-12:30 (grup pratiği )

Öğleden sonra:
Bireysel çalışmalar / Serbest zaman / Bireysel danışmanlık / Grup pratiği

Akşam: 20:00- 22:00 ( Grup pratiği )

Katılım koşulları :

 • Fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı olmak.
 • Düzenli olarak qigong, tai chi ve/veya meditasyon yapıyor olmak.
 • Açık zihinli olmak.
 • Ayakta Qigong (zhan zhuang) duruşunda en az 40 dakika durabiliyor olmak.
 • Oturarak meditasyonda ( sandalyede olabilir) minimum 1 saat oturabiliyor olmak.
  VE
 • Master Cheung’un en az 2 adet eğitimine katılmış olmak.
 • veya Master Cheung’un 1 eğitimine katılmış ve Solar Qigong Home Study Course ‘u almış ve çalışmış olmak.

İnziva kampı 30 Mart akşamı başlar ve 6 Nisan sabah dersinden sonra sona erer.

Katılım ücreti : 600€ (Ulaşım, yemekler ve konaklama dahil değildir.)

İnziva kampına katılmak için uygunluk ve yeterlilik konusunda danışmak için sifu@taichi18.com adresine ve kontanjanda yerinizi ayırtmak için zendo@zendoakademi.com adresine e-mail göndermeniz gerekmektedir.

Başvuru iptali koşulları : http://taichi18.com/cancellation/

Eğitimin Sifu Wing Cheung’un web sitesindeki sayfası http://taichi18.com/workshops/canakkale-retreat/

2- Tai Chi Nei Gong Uygulamaları,  6 Nisan 2018, Çanakkale

Nei, içsel/derin demektir. Gong ise çalışma/egzersiz anlamına gelir. Nei Dan (içsel simya) ile benzerdir, ancak Taoist yoldaki ilk iki adıma odaklanır: Jing enerjisini Qi’ye dönüştürmek ve sonra da Qi enerjisini Shen’e dönüştürmek. Bu egzersizler, ayakta veya oturarak yapılabilir, hareketlerin yoğun bir odaklanma ve nefes ve zihin kontrolü ile derinleştirilmesi, içselleştirilmesi ile uygulanır.

Nei Dan (içsel simya) ile birlikte kullanılarak, öğrencilerin embriyonik nefes, Sarı Avlu’nun (Huang Ting) aktivasyonu, mikro ve makro kozmik yörüngelerde enerji akışı, tendon, kan ve kemik iliği değişimlerini vs. deneyimlemelerini sağlar.  Bu fenomenler Master Cheung’un öğrettiği metodlar ile eğitim esnasında otomatik olarak gerçekleşmektedir.

Nei Dan veya Nei Gong uygulamaları, gerçek anlamda, derinleşmiş ve ciddi bir şekilde Tai Chi çalışmak isteyenler için vazgeçilmez bir ön gerekliliktir. Günümüzde Tai Chi öğrencilerinin çoğunluğu sadece formlara ve hareketlere odaklanmakla yetinmekteler. Bu gördüğünü taklit ederek kolaylıkla yapılabilecek bir şeydir.  Ancak içsel derinleşme olmaksızın, bu formlar gerçek kadim Tai Chi öğretisinin içrek bilgeliğini ve sübtil (latif) özünü yitirmektedirler.

Bu eğitimde, merkez kanalı aktive etmek ve güçlendirmeye odaklanacağız ve Sarı Avlu’nun (Huang Ting) ‘in kullanımını çalışmaya devam edeceğiz. İlk eğitimin derinleşme devamı olarak bu Nei Gong’un geleneksel Tai Chi hareketlerine, kişisel savunmaya, içsel canlanmaya, şifalanmaya ve yaşlanmaya karşı uygulamaları için daha fazla zaman ayıracağız.

Bu eğitim 8 kişiden oluşan sınırlı bir grupta yapılacak ve her bir öğrenci Master Cheung’un özel ilgisi ile eğitim alacaktır.

Katılım için koşullar : 

 • Sifu’nun geçen sene yaptığı Tai Chi Neigong Temelleri eğitimine katılmış olmak ve öğrenilen konuları düzenli olarak çalışıyor olmak.
 • Fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı olmak.
 • Düzenli olarak Chigong ve/veya Tai Chi çalışıyor olmak.

Katılım ücreti : €180

Eğitim tarihi ve saati : 6 Nisan 2018, Cuma, 09:00 – 18:00

Kontenjan : 8 öğrenci ile sınırlıdır.

Kayıt için : Uygunluk ve yeterlilik konusunda danışmak için sifu@taichi18.com adresine ve kontanjanda yerinizi ayırtmak için zendo@zendoakademi.com adresine e-mail göndermeniz gerekmektedir.

Başvuru iptali koşulları : http://taichi18.com/cancellation/

Yer : Çanakkale, Zendo Akademi stüdyo

 

 
3-Kapsamlı Tai Chi Qigong Shibashi Set 2 (Eğitmenlik) Eğitimi, 7-8 Nisan 2018, Çanakkale 

Seviye II eğitimi Shibashi Set 2 ‘yi detaylarını sunar ve öğrencilerin Tai chi ve Qigong prensiplerini geliştirir. Katılımcılar, chi’ye daha çok uyumlanacak ve bağışıklık sistemini ve içsel gücü aktive etmenin metodlarını öğrenecekler.  Öğrenciler İçsel Simya teorisini ve chi’yi arttırmak ve saflaştırmak için qigong meditasyonları öğrenecekler.

Tarih ve zaman :
7 Nisan 2018 10:00-17:00
8 Nisan 2018 10:00-16:00

İşlenecek konular :
• Tai chi ve çigong prensip ve teorileri.
• Tai Chi ve çigong çalışmalarını geliştirmek için ileri teknikler
• Tai Chi Çigong Shibashi 2.Setin 18 hareketi  http://taichi18.com/online-video-course/shibashi2/
• Tai Chi duruş modları
• Chi duyarlılığınızı geliştirmek için teknikler
• Neijing (içsel güç) yükseltme yolları
• Majör hastalıkları önlemek için egzersizler
• Omurga duruşunu düzeltmek için egzersizler
• İçsel simya meditasyonu ( başlangıç ve orta seviye)

İçsel simya meditasyonu :
Başlangıç seviyesindekiler: Yeterince Jing (cinsel enerji, böbrek/su enerjisi) elde edip, genel sağlık, canlılık, nefes etkinliği ve zihinsel berraklık sağlamak için alt Dan Tien’i geliştirmeyi öğrenir.

Orta seviyedekiler: Akışkan su enerjisini nasıl buhara (çi) çevireceğini ve yükseltip ateş (kalp enerjisi) ile birleştireceğini öğrenir. Böylece I Ching’de tanımlanan Hexagram 63’ün mükemmel durumu elde edilir. Bu süreç orta Dan Tien’i geliştirir, negatif enerjiyi uzaklaştırı ve aynı zamanda spritüel enerji (Shen) geliştirir.

Meditatif Çigong, bir enerji yoğunlaştırma çalışmasıdır ve en az 5.000 yıllık geçmişi vardır. Geçmişte daha çok bu ruhsal deneyimler için çalışılır. Başlangıç ve orta seviye çalışmaları özellikle sağlık, uzun ömür ve beynin potansiyellerini geliştirmek için çok etkilidirler.

Katılım ücreti : 31 Ekim’e kadar erken kayıt indirimi ile 230€ , 31 Ekim’den sonra 250€, 31 Ocak’tan sonra 270€

Katılım koşulları :
Tai Chi Çigong Shibashi Set 1 eğitimini almış ve yapabiliyor olmak.
VEYA 
Sifu’nun online sipariş edilen Set 1 Shibashi ve Qigong Mode Evde çalışma eğitimlerini almış ve çalışmış olmak.

Bu eğitime katılan öğrenciler Set 2 Shibashi Home Study Course ve Level 2 Qigong Mode & Tai Chi Posture Requirements Program online eğitim siparişlerinde %50 indirim kuponu almaya hak kazanırlar.

Shibashi Set-2 eğitimine tekrar amaçlı katılan kişiler için sadece 140€ (31 Ekim’den sonra 160€, 31 Ocak’tan sonra 180€ )

Kayıt : Kontenjanda yerinizi almak ve katılım bedelini yatırmak için gerekli bilgileri gönderebilmemiz için : zendo@zendoakademi.com adresine e-mail ile başvurunuz.
Sorularınız için : 0555 255 50 08, Başak Arpacıoğlu

 

Bireysel Değerlendirme Sınavı :

Çigong Shibashi eğitimi vermek, kayıtlı eğitmen olarak listelenmek isteyenler veya bireysel değerlendirme almak isteyenler eğitim sonunda bir sınavdan geçmeleri gerekmektedir. Sınavın amacı, tüm öğrencilerin bütün konsept ve teknikleri tamamıyla anladıkları ve başkalarına öğretebilme yeterliliğine sahip olduklarından emin olmaktır.
Sınavı başarıyla gerçenlere eğitmenlik sertifikası verilecektir. Başarılı olanların Eğitmenler Sayfası’nda diğer uluslarası eğitmenler arasında isim ve iletişim bilgileri yayınlanacaktır.

Tai Chi Çigong Shibashi Set-2 değerlendirme sınavı koşulları:
A) Öğrenciler tüm 2. Set – 18 formu hatırlayıp yapabilmelidir.
B) 1.Set eğitmenlik eğitimine katılmış ve sertifikasyonu tamamlamış olmak. Veya Correspondence Course aracılığıyla Sifu ile sınavı yapmış ve vermiş olmak. ( Set 1 Değerlendirme sınavını bu eğitimin sonunda yapmak isteyen öğrencilerin detaylar için başvuruları esnasında bilgi almaları rica olunur. )

Değerlendirme sınavı tarih ve saati : 8 Nisan Pazar, 16:00-17:00

Her değerlendirme sınavı 2 bölümden oluşur:
1) Shibashi Set-2  18 hareketini yapmak
2) Eğitim esnasında öğrenilmiş değişik teknikleri gösterip anlatabilmek.
Değerlendirme sınavı ücreti: €70 (eğitim esnasında ödenebilir)

Sifu’nun web sitesindeki eğitim duyurusu : http://taichi18.com/workshops/canakkale-level2/