6 Şifalı Ses Atölyesi, Çeşme

Qigong ile bütünsel sağlığınızı destekleyebileceginizi biliyor musunuz ?

Tarih : 19-20-21 MayısSaat : 10:00 – 12:00
3 gün her sabah 2 saat Qigong seansı ile Chi detoksu

Altı Şifa Sesi (Liu Zi Jue) Geleneksel Çin Tıbbının 5 element öğretisinin egzersizidir. Nefes alıp verme sistemiyle oluşturulan altı farklı ses sayesinde bedendeki Chi yaşam enerjisini düzene koyar.
Her ses vücuttaki belli bir organla ilişkilidir ve her sese eşlik eden bir hareket seti vardır. Ses ve hareketler senkronize yaratılan rezonansla ilgili organdaki enerji seviyesini dengeler, düzenler, gerekirse yatıştırır veya güçlendirir.

Her seviyede katılım için uygun. Kontenjan max. 6 kişi
Son kayıt 17 Mayıs Çarşamba
Ücrete kendiniz çalışmaya devam edebilmeniz için eğitimi destekleyen açıklamalı dökümanlar ve katılım belgesi dahildir. 900 tl

KAYIT İÇİN : Whatsapp 0555 2555008, e-mail: zendo@zendoakademi.com Eğitmen Başak Arpacıoğlu ile iletişim kurunuz.

5 Element öğretisi ( Wu Hsing)

EĞİTİMİ İÇERİĞİ HAKKINDA : 6 şifa sesi Qigong (Liu Zi Jue)

Altı Şifa Sesi, MS 456’da doğan ve MS 536’ya kadar yaşayan tanınmış bir Geleneksel Çin Tıbbı (TCM) doktoru Tao Hongjing’e atfedilir. Tao Hongjing aynı zamanda bir Taocu, bir astrolog ve bir simyacıydı.

Altı Şifa Sesi, TCM doktorları, Taoistler, keşişler, münzeviler ve Tian Tai Budizm Okulu’nun kurucusu tarafından geliştirildi. Bazı kelimelerin nasıl telaffuz edileceği konusunda kafa karışıklığı olduğu için, Çin Spor İdaresi verileri topladı, karşılaştırdı ve 2003’te yeni ve gözden geçirilmiş bir 6 Şifa Sesi versiyonu yayınlandı, “sağlığı teşvik eden Qigong” olarak tanıtıldı. Altı Şifa Sesinin birçok varyasyonu bugün de hala varlığını sürdürmektedir.

Liu Zi Jue, altı sesin soluk alınıp ve verilmesi yoluyla Qi’nin (hayati enerji) yükselişini ve düşüşünü düzenler ve kontrol eder. Nefes almanın bir yolu ve nefesi dışarı vermenin altı yolu vardır.

Egzersizler, güvenli ve öğrenmesi kolay olan ve her yaştan ve her sağlık koşulundaki insan için uygun olan yavaş, nazik hareketlere sahiptir. Düzenli yapılan egzersizler tüm iç organların enerji ve fonksiyonlarını dengelemeye yardımcı olur ve enerjinizi dengeler, stresi azaltır, bağışıklık sisteminizi güçlendirir.

Geleneksel Çin Tıbbında 5 Element ( Wu Hsing, 5 enerji evresi) öğretisine göre her organ bir elementle ilgilidir ve ilişkili bir sesi vardır. Qi enerjisi aşırı olduğunda veya bloke olduğunda veya durgunlaştığında hastalık meydana gelir.

Sesler, kötü, fazlalık, bloke veya durgun Qi’yi uyandırır. Engelleri ve olumsuz duyguları serbest bırakan aşırılıkları kaldırır. Nefesinize ve farklı ses titreşimlerine odaklandığınızda, rahatlar ve stresi atarsınız. O zaman olumsuz duygular olumlu” duygulara dönüşür.

Vücut, organlarında olumsuz duyguları depolar ve bu da organların sağlığını bozar ve kişinin mizacını etkiler. Altı Şifa Sesi, vücudun organlarında depolanan olumsuz duyguları dönüştürür ve onları Mikrokozmik Yörünge (vücuttaki yin ve yang kanalları) yoluyla vücutta dolaşan şifa enerjisine dönüştürür.

Özel bir ekipmana, kıyafete ve mekana gerek duymaksızın her gün ayıracağınız 20-30 dk ile bedensel sağlığınız ve zihinsel rahatlamanızda gözle görülür olumlu etkiyi size hissettirecek, günlük yaşam rutininden kaynaklı stresle başa çıkma ve enerjinizi dengelenme konusunda size yardımcı olacaktır.

EĞİTMEN BAŞAK ARPACIOĞLU HAKKINDA : Detaylar bu linkte :
http://www.zendoakademi.com/hakkimizda/