İZMİR Eğitimleri


Tai Chi ve Qigong Temelleri Eğitimi

TEMEL SEVİYE EĞİTİM
1. ve 2. Modül ile başlar. 3. ve 4. Modül ile devam ederek temel seviye tamamlanır. Her modül 4 ders ( 1 ay sürer)

PAZAR Akşam grubu : 19:00 – 20:30
Yer: Balçova, Palmiye Avm, 1.Kat, Premium White Club
 

EĞİTİM İÇERİĞİ ve ÜCRET:
İzmir stüdyo dersleri : Aylık 4 ders = 1000 tl
Katılım için Whatsapptan başvuru ve kayıt .0 555 255 50 08

Yaşam kalitemizi iyileştirmek ve yükseltmek, enerjilerimizi blokajlardan arındırıp dengeye getirmek, bağışıklık sistemimizi güçlendirmek, stresle baş edebilmek, fiziksel, mental ve ruhsal sağlığımızın dengesi için, Geleneksel Çin Tıbbı’nın uygulamalı ilimi, Wu Şamanlığına dayanan, hem nefes-enerji-hareket koordinasyonu, hem de hareketli meditasyon, hem de kendi kendine doğal şifa yöntemi olan Qigong ve Tai Chi çalışacağız.

Bu çalışmanın bize katacağı faydalardan bir kısmı özetle :
(daha detaylı uzun bilgiler için sayfanın sonundaki linkleri ve web sitesini inceleyiniz.)
☯️ Bağışıklık sistemini ve parasempatik sinir sistemini destekler, güçlendirir.
☯️ Enerji bedendeki blokajları çözümler, chi’nin rahatça akmasını sağlar.
☯️ Zindelik, canlılık, iyilik hissi artırır. Rahatlama, dinlenme, keyif verir.
☯️ Yorgunluk belirtilerini, öfkeyi, ruh halindeki oynamaları dengeler.
☯️ Sinir-iskelet-dolaşım-boşaltım-sindirim-solunum sistemlerimizdeki toksinlerden arındırır.
☯️ Denge ve duruş bozukluklarını düzenler.
☯️ Tansiyon, uyku ve kiloyu dengeler.
☯️ Zihinsel dikkat ve konsantrasyon gücünü artırır.
☯️ Fizik, enerjetik, duygusal, zihinsel ve ruhsal bütünlüğü oluşturur.
☯️ Cana can katar ( can = chi , yaşam enerjisi, ki, prana, kut)
☯️ Doğal şifalı nefesin hareketlerle senkronizasyonu sonucunda beyin frekanslarının yükselmesi ile gelen meditatif dinginliği , merkezdeki dingin güçle hemhal olmayı sağlar.


Eğitim bedeline dahil olan hizmetler :
* Eğitimde işlenen konuları destekleyen videolar
* Eğitimde işlenen konuları destekleyen yazılı ve görsel dokümanlar
* Eğitimi destekleyen okunacak kitaplar ve metinler

Deneme dersi yoktur. Gelinmeyen dersler için ücret iadesi yapılmaz.

Kontenjan : minimum 4 kişi, maksimum 10 kişi

Düzenli katılımla her 4 derste ( bir ay) bir modül tamamlayabilirsiniz.
Her modül, içerik olarak birbirini takip eden bir eğitim programının basamaklarıdır.
Düzenli olarak 4 ay devam etmeniz ve 4 Modülü ( 16 ders ) tamamlamanız halinde aşağıdaki konuları kapsayan Tai Chi ve Çigong temellerini öğrenmiş ve bilgi / uygulamaları kendi kendinize yaşamınız boyunca yapabilir düzeye gelirsiniz. Bedensel ve zihinsel sağlığınıza ve yaşam kalitenize büyük katkılarını deneyimleyebilirsiniz.

YAZ ÇEŞME DERSLERİ :
Haziran – Eylül ayları arasında Çeşmeköy’de yapılmaktadır.

Eğitimin ilk 4 modülünde işlenecek konular aşağıda listelenen, hem teorik, hem de pratik bilgiler ve uygulamalardan oluşmaktadır.

 • Tai Chi & Çigong temelleri teorik bilgiler
 • Taoist felsefe, felsefi kökenler, Tao Te Ching’deki şifrelerin çözümlenmesi
 • İçsel sanatlar ( Enerji & Şifa Sanatları ve Uzakdoğu Felsefi savaş sanatları)
 • Çi enerjisi, Yin-Yang kavramları, Bagua ve 5 Element Teorisi
 • Chi ( qi, prana, ki)  yaşam enerjisi farkındalığı geliştirmek
 • Chi aktive etmek, Chi Ball egzersizleri
 • Çigong nefes prensipleri ve Turna, Kaplumbağa, Geyik solunumu
 • Yin-yang nefes koordinasyonu
 • Rahatlama teknikleri ve derin gevşeme (Fang Song Gong)
 • Hareketteki meditasyon temelleri, zihnin sakinleştirilmesi
 • Zihinsel odak sağlama ve koruma yöntemleri
 • Sekiz Mudra Meditasyonu
 • Kemik iliği arındırma
 • Omurga çigongları
 • Doğru postür ve postür düzeltme teknikleri
 • Çigong mod -1
 • Wu Chi duruşu
 • Mikrokozmik enerji akışı
 • Merkezlenme ve köklenme yönetimi
 • Enerji dengeleme yöntemleri
 • Ağaç duruşları (Zhan zhuang)
 • Yin ve Yang akış prensipleri, enerji spiralleri
 • İpek eğirme ( Chan Si)
 • Sonsuzluk döngüsü
 • Ba Duan Jin ( Sekiz Brokar) 8 ipeksi hareket Çigongu
 • Dao Yin Bao Jian Gong Çigongu

Bu 4 Modüllük temel seviye eğitim, sonrasında Orta Seviye Tai Chi ve Qigong eğitimine devam etmek isteyenler için katılmaları gereken ilk 4 modüldür.
İlk 2 modül için katılım belgesi verilmez. İlk 4 modül eğitimi %80 katılımla tamamlayanlara katılım belgesi verilir. Bu katılım belgesi, başkalarına eğitim vermek için kullanılamaz, diğer konulardaki çalışmalarınızda (yoga, enerji vb) , tez, master çalışmalarınızda Tai Chi ve Qigong eğitimi aldım, öğrendim, bitirdim, biliyorum.. vb maksadıyla kullanılamaz. Derinleşmek ve o YOL’da ilerlemek isteyenler sonraki 4 modüle Orta Seviyeye devam etmelidirler.

DERSLERE KİMLER KATILMALI ?

 • Fiziksel ve zihinsel olarak sağlıklı olmanız, sağlıklı yaşam, enerji, nefes, meditasyona ilgi duymanız,
 • Tai Chi & Çigong yoluyla evrensel yaşam enerjisi (Chi, Çi, Ki, Prana) ile tanışmayı ve enerji sporu yapmayı,
 • Enerji geliştirmeyi, farkındalıkla ve doğru kullanmayı öğrenmek isteyenlere,
 • Doğal yöntemlerle sağlığını korumayı,
 • Beden-zihin-ruh bütünlüğünü desteklemek isteyen herkesin katılımına uygundur.
 • Tai Chi ve Çigong’a yeni başlamak isteyenler için,
 • 1-2 senedir uygulayan öğrencilerin tekrarlamalarla derinleşme pekiştirme yaparak altyapılarını tamamlamaları ve sağlamlaştırmaları için,
 • Yoga, dans, pilates, jimnastik, hareket terapisi, meditasyon, nefes ve diğer bedensel farkındalık çalışmaları yapanlar, diğer çeşitli bioenerji ve uygulayıcıları için uygundur.
 • Özel bir sağlık durumunuz varsa, başvuru esnasında bilgi vermeniz rica edilir.

DERSLERE GELİRKEN : 

 • Derslerden en az 10 dk. önce çalışma alanında olunuz. Çalışmalar için bedeninizi sıkmayan, rahat, nefesinizi ve kan dolaşımımınızı kısıtlamayan, mümkünse pamuklu giysiler, rahat ve ince tabanlı yumuşak ayakkabılar veya çorap veya yalınayak çalışmayı tercih ediniz. Yanınızda not defteri ve kalem getiriniz.

KAYIT : Katılmak istediğiniz gruba sınıf kontenjanı nedeniyle whatsup, DM veya e-mail ile rezervasyon yaptırınız. Kayıt için size IBAN bilgileri verilecektir. 0 555 255 50 08, zendo@zendoakademi.com  

EĞİTİM YERİ :
WhiteClub Premium Sports
Adres: Palmiye AVM, Mithat Paşa Caddesi No: 34
1.KAT , NO:100, Balçova/İzmir ( Agora Avm nin yanındaki Avm)
Adres tarif googlemap :
https://goo.gl/maps/RYPNUnhFwAMenrrPA

#taichi #qigong #tao #doga #deneyim #izmir #yoga #taoistyoga #dogalsaglik #hareketlimeditasyon #chi #enerji #zen #wellness #taichiturkey #qigongturkey #taichitürkiye #ruhzihinbeden


TAİ CHİ & ÇİGONG NEDİR ? SİZE NELER KATAR ? DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN MUTLAKA AŞAĞIDA LİNKLERDE VERİLEN İKİ SAYFAYI OKUYUNUZ :

EĞİTMEN HAKKINDA KISACA:

UĞUR BAŞAK ARPACIOĞLU

Zendo Akademi’nin kurucu eğitmeni, mimar, felsefe ve psikoloji eğitmeni, eski voleybolcu Başak Arpacıoğlu kadim uzakdoğu öğretilerinin ve Çin tıbbının pratik uygulaması olan Tai Chi ve Çigong eğitimine 2003 yılında başladı. En büyük 10 Tai Chi ustasından biri olan Prof Xu Wei Sun’un öğrencisi olan ve Pekin Beden Eğitimi Üniversitesi Tai Chi Chuan doktoru Chen Yuanmin’dan aldığı yoğun eğitimler sonunda Tai Chi Chuan ve Çigong sertifikalarını aldı. Eğitimine halen Sifu Wing Cheung ile devam etmektedir. Sifu Wing Cheung, Savunma ve şifa sanatları eğitimine 6 yaşında babası Büyük Usta Cheung ile Shaolin Kung Fu öğrenerek başlamıştır. 2005 Canada Kung Fu ve Wushu Şampiyonası Tai Chi şampiyonudur ve Tai Chi, Qigong & Feng Shui Enstitüsü’nün kurucusudur.

Zendo Akademi’nin kurucu eğitmeni, mimar, felsefe ve psikoloji eğitmeni, eski voleybolcu Uğur Başak Arpacıoğlu 1972 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul (Erkek) Lisesi’ndeki başarılı öğrenim hayatına paralel olarak 1986 yılında ortaokulda ve Eczacıbaşı yaz okulunda voleybola başladı. Milangaz, Arçelik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beykoz, Bursaspor gibi önemli spor klüplerinde 2.Bayanlar liginde pasör ve takım kaptanı olarak 2001 yılına kadar aktif voleybol hayatına devam etti.

1995 yılında İTÜ Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. Hem bir bilim, hem de bir sanat olan mimarlık, araştırmaya olan eğilimini, sanatın ve yaratıcılığın gücüyle birleştirmesine yol açtı. Öğrenim süreci kendini, hayatı ve evreni tanıma yolculuğunda bütünsel yaklaşımın ve disiplinlerarası etkileşimin önemini kavramasına neden oldu. 2012 yılına kadar önemli kurumsal şirketlerde, kurumsal kimlik, perakende mağazacılık alanında uzman ve yönetici mimar olarak çalıştı.

1998-2018 yılları arasında Aktiffelsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği’nde gönüllü üye, eğitmen ve yönetici olarak aktif görev aldı. Kadıköy ve Maltepe Şubelerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. Önemli sosyal sorumluluk projelerinde rol aldı. Felsefe, psikoloji, mitoloji, semboloji, ezoterizm, teozofi, konsantrasyon ve meditasyon konularında yüzlerce konferans ve seminerler yaptı.

2001 yılında mimarlık mesleğindeki kariyerine ağırlık vererek sporla ilişkisini Uzakdoğu felsefi savaş sanatlarına taşıdı. Dünya Taekwondo Federasyonu ve Türkiye Taekwondo Federasyonu Hakemi, 7.Dan Galip Yalçınkaya’nın öğrencisi oldu ve ÜTİ Spor Klübü’nde Taekwondo yeşil kuşak seviyesindedir.

2003 yılında Kadim uzakdoğu öğretilerinin ve Çin tıbbının pratik uygulaması olan Tai Chi Chuan ve Qigong eğitimine başladı. En büyük 10 Tai Chi Chuan ustasından biri olan Prof Xu Wei Sun’un öğrencisi olan ve Pekin Beden Eğitimi Üniversitesi Tai Chi Chuan doktoru Chen Yuanmin’dan aldığı yoğun eğitimler sonunda Tai Chi Chuan ve Qigong sertifikalarını aldı.

Tai Chi ve Qigong eğitimine 2014 yılından beri Sifu Wing Cheung ile devam etmektedir. (Sifu Wing Cheung, Savunma ve şifa sanatları eğitimine 6 yaşında babası Büyük Usta Cheung ile Shaolin Kung Fu öğrenerek başlamıştır. 2005 Canada Kung Fu ve Wushu Şampiyonası Tai Chi şampiyonudur ve Tai Chi, Qigong & Feng Shui Enstitüsü’nün kurucusudur.)

Başak Arpacıoğlu, Ustası Cheung’un sertifikalı eğitimlerini verme yetkisine sahip Dünya’daki ilk 10 eğitmeni arasındadır ve O’nun yetkili Türkiye temsilcisidir. Bağlı olduğu soyağacı Zhong Lü Quan ve Zong Lü Dong Bin Geleneksel Daoist sistemidir.

Başak, 2013 yılında kendi okulu Zendo Akademi’yi İstanbul, Kadıköy’de kurdu, 2018 yılında İzmir’e taşındı…Online ve yüzyüze Tai Chi, Çigong, Neigong, Feng Shui, I Ching, Zen, nefes, felsefe, psikoloji, mitoloji, semboloji, ezoterizm, teozofi,konsantrasyon ve meditasyon konularında eğitimler vermektedir.

Kişisel yazılarından oluşan blog:  https://kendinitaniatolyesi.blogspot.com

Başak Arpacıoğlu, 2000 yılından beri Uzakdoğu felsefeleri, Tai Chi, Qigong, Feng Shui, I Ching, Zen, nefes, konsantrasyon ve meditasyon, ezoterizm, teozofi, psikoloji, mitoloji, semboloji konularında eğitimler vermektedir. Uluslararası Tai Chi Qigong & Feng Shui Institute’ın sertifikalı eğitimler verme yetkisine sahip eğitmenlerinden biridir , The Qigong Institute ve Avrupa Tai Chi Platformu üyesidir. Türkiye’nin en geniş katılımlı, Tai Chi, Qigong ve Uzak Doğu Kökenli İçsel Sanatlar Platformu olan INTERNA’nın üyesi ve ülkemizdeki yetkin paylaşımcılarından biridir.