SIFU CHEUNG ile eğitimler 2014-…

Sifu Wing Cheung

Savunma ve şifa sanatları eğitimine 6 yaşında babası Büyük Usta Cheung ile Shaolin Kung Fu öğrenerek başlamıştır. 2005 Canada Kung Fu ve Wushu Şampiyonası Tai Chi şampiyonudur ve Tai Chi, Qigong & Feng Shui Enstitüsü’nün kurucusudur.  www.taichi18.com

1994’de ciddi bir trafik kazası geçirdikten sonra Sifu Cheung ünlü bir Çigong üstadı olan Usta Wu Jian Hua’dan yardım almıştır. Usta Wu Şanghay Qigong Araştırma Enstitüsünden Profesör Lin Hou-Sheng’in mesai arkadaşıydı. O zamandan beri Sifu Cheung Usta Wu’dan akupresür, geleneksel Çin tıbbı teorileri ve farklı Qigong tekniklerinin eğitimini almıştır.

Geçtiğimiz 18 yıl boyunca da dünyayı gezip farklı hocalardan tai chi, qigong ve diğer içsel teknikleri öğrenmiştir. Aynı zamanda da neurofeedback, biofeedback ve quantum feedback gibi tekniklerin araştırma ve gelişmelerine katkıda bulunmuştur.

Sifu Cheung hayatını Qi/Chi/Çi/ Ki/ yaşam enerjisinin mucizelerini dünyada yaygınlaşmasına adamıştır. Tüm dünyada tai chi ve çigong eğitimleri vermektedir. Workshopları sayesinde dünyada yüzlerce tai chi çigong eğitmeni yetiştirmiştir.

Master Wing Cheung, öğrencisi U.Başak Arpacıoğlu aracılığıyla 2014 yılından beri İstanbul, Zendo Akademi’de her yıl düzenli eğitimler vermektedir.

GEÇTİĞİMİZ YILLARDA YAPILAN EĞİTİMLER : 

10-11 Mayıs 2014, Tai Chi Qigong Shibashi Set 1 eğitimi 

ø;

ø;

5-6-7 Nisan 2015, Tai Chi Qigong Shibashi Set 2 ve Set 3 eğitimleri 

1110

15-16-17 Nisan 2016, Medikal Çigong eğitimi , Sağlık Sorunlarının tedavisi için Geleneksel Çin Tıbbı uygulamaları

sifusifu-wing-cheung-5 sifu-wing-cheung-4 sifu-wing-cheung-1 sifu-wing-cheung-2

2017 eğitimleri : http://www.zendoakademi.com/sifu-wing-cheung/2017-sifu-wing-cheung-egitimleri/

2018 eğitimleri : http://www.zendoakademi.com/sifu-wing-cheung/2018-sifu-wing-cheung-egitimleri/