NEFESİN TAO’SU – Online eğitim

“Bilge kişi uyuyan bir bebek gibi nefes alarak, zıtlıkların ayrılığından kaçınır ve bu sayede evrenle uyumu sağlar.” Lao Tzu, Tao Te Ching

(Diğer nefes eğitimlerinden farklı olarak) bu eğitimde; doğru nefes tekniklerini, Tao öğretisinin Chi (yaşam enerjisi) yöntemleriyle birleştirecek, böylece hem doğru nefes alışkanlığınızı geliştirecek, hem de nefes/solunum ile etkili bir şekilde Chi ( yaşamın yüce soluğu, Qi,Ki,Prana) kullanmayı öğreneceksiniz.

2 teorik ders ve 4 pratik dersten oluşan 6 derslik , 12 saatlik bir eğitim programıdır.  

Başlangıç tarihi : 12 Mart Pazar 17:00 – 19:00
6 online ders, 1000 tl.   Derslerin kayıtları verilecektir.
Her hafta aynı saatte Pazar akşamları .

Farkındalıkla doğru nefes almak beden-zihin-ruh bütünlüğümüzü geliştirir, fiziksel, zihinsel ve duygusal stresi azaltır, bedenimizin gevşemesine yardımcı olur, bu sayede evrensel Chi enerjisinin bedenimizde rahatça akmasını ve blokajların açılmasını sağlar, enerjimizi dengeler, pozitif enerjimizi yükseltir, rahatlama ve toksinlerden arınmayı sağlar, konsantrasyon gücünü ve iyilik hissini artırır, hastalıklara karşı vücudun direncini artırır.

Taoist öğretilerin Qigong/Neigong metodları ile nefesi etkili bir şekilde kullandığımızda, bedenimizi oksijenle doldurmanın ve karbondioksiti vermenin ötesinde içimizi Chi ( yaşam enerjisi) ile doldurabilir, blokajları çözüp toksinlerden arınırız. Nefes ile aldığımız Yaşamın Yüce Soluğu (Chi) ile beslenmeyi, cana can katmayı öğreniriz.

Nefesin Tao’su eğitimi ile nefesi kullanma becerilerinizi Chi (yaşam enerji) etkisiyle birleştirerek, qigong, tai chi, yoga, reiki, pilates gibi pratiklerinizi, nefes ve enerji çalışmalarınızı derinleştirebilirsiniz. 

TEORİK İÇERİK: 

 • Nefes’in felsefesi
 • Nefes ve bioenerji
 • Nefes ve beden-zihin-ruh sağlığı
 • Doğru nefes/doğal solunum nedir? Faydaları ?
 • Doğru nefes teknikleri ve Chi (yaşam enerjisi)
 • Nefes ve bilimsel araştırmalar
 • Doğru nefes egzersizlerinin amaçları ve çalışılırken dikkat edilecek hususlar

PRATİK İÇERİK: 

 1. Hazırlık çalışmaları : Bedeni hazırlama, gevşeme, enerjetik masaj
 2. Diyafram (karın) nefesi
 3. Göğüs ve Omuz nefesi
 4. Dan Tien solunumu ( Güç/Chi toplama)
 5. Turna kuşu solunumu
 6. Kaplumbağa solunumu
 7. Geyik solunumu
 8. Yin serinletici nefes / Yang ısıtıcı nefes
 9. Kozmik enerji dengeleme nefesi (Dönüşümlü burun solunumu)
 10. Tüm beden nefesi ve deri solunumu
 11. Kemik iliği arındırma/ canlandırma nefesi
 12. Mikrokozmik yörünge çigong meditasyonu

(Nefes pratiklerinde kullanılabilecek el duruşları (Temel 10 Mudra)  katılımcılara ücretsiz hediye edilecektir.)

Derslere katılırken ne çok aç ne de çok tok olunuz. En az 1 saat önce yemek yemiş olmaya özen gösteriniz. Giyim olarak rahat, mümkünse pamuklu giysiler tercih ediniz.

Önemli not: Yapılacak pratik çalışmalar ağır veya yoğun olmamakla birlikte, özellikle akciğer, kalp, dolaşım sistemi gibi hastalıkları olanların başvurmadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Ücret: 6 ders için 1000 TL Derslerin kayıtları katılımcılara verilecektir.

Kayıt olmak isteyenlere hesap numarası bildirilir, ödemenizle kaydınız tamamlanmış olur. Sonrasında size online sınıf sistemi (GoToMeeting) ile ilgili gerekli bilgilendirmeler yapılır.

Online dersleri kaçırırsanız, kayıtlardan tekrar izleyebilirsiniz, gecikirseniz de katılabilirsiniz. İnternet erişiminizin olduğu herhangi bir yerden bilgisayar, tablet veya cep telefonunuzla takip edebilirsiniz.
* Derslerin %50’sine canlı katılım zorunludur.

Bilgi ve kayıt için:  Telefon ve Whatsapp: 0555 255 50 08   zendo@zendoakademi.com  adresine isim, soyad, telefon numaranızı ve varsa sorularınızı içeren bir e-mail gönderebilirsiniz.

#nefes #chi #qi #ki #pneuma #soluk #yasaminyucesolugu #chigong #zen #enerji #dogalsaglik #denge #rahatlama #wellness #qigong #tao