Tai Chi & Qigong, 5-6.Modül, Orta Seviye, 2023

“Herkes YOL’u bilir, pek azı o YOL’da yürür.” Bodhidharma

5. ve 6. Modül : Tarih duyurulacaktır…

İlk 4 Modülü daha önce almış, başla bir deyişle başlangıç seviyesi Tai Chi & Qigong Temelleri Eğitimi’ni tamamlamış katılımcıların temellerini bütünleştirme, içsel güç sanatlarında derinleşme YOL’unda Orta Seviye Eğitimidir.

Temel Seviye ilk 4 Modülden oluşur (1-2-3-4.) tamamlayan katılımcılar Tai Chi ve Qigong temellerini öğrenmiş, altyapılarını tamamlamış olur, öğrenilen bilgi / uygulamaları kendi kendilerine yaşamları boyunca yapabilir düzeye gelirler.

Temel Seviye ilk 4 modülü başarıyla bitirenler, Orta seviye 5-6. ve 7-8. modüllere devam ederek Tai Chi Qigong eğitmenliğine doğru adım atarlar.

7. ve 8. Modül eğitimlere katılma seviyesine gelen / hazırlanan Can’lar ödevleriniz için eğitmeninizle iletişime geçiniz 🙂

Online eğitim tercih ederseniz yeni gruplar Ekim 2023 Güz-Kış döneminde başlayacaktır.

Eğitimlerde işlenecek konular, hem teorik, hem de pratik bilgiler ve uygulamalardan oluşmaktadır. Katılımcılarla özel olarak paylaşılacaktır.

Her modül sonunda eğitimle ilgili destekleyici videolar ve notlar verilecektir. Kendi kendinize devam etmeniz gereken çalışma ödevleri (teorik yazılı ve pratik video ödevleri ve haftalık çalışma raporları her katılımcı için özel danışmanlıkla birebir takip edilecektir ve ücrete dahildir.)

KİMLER KATILABİLİR :

1, 2, 3, 4. Modül Eğitimlerini online veya yüzyüze tamamlamış ve devamı için eğitmen tarafından yeterlilik onayı olanlar.

KATILIM ÜCRETLERİ :

Ücretlendirmeye dahil hizmetler:
3 gün, 2 gece tüm eğitim ücretleri, konaklama, kahvaltı, akşam yemeği (vejetaryen menü), öğün sonraları çay ve tüm eğitim süresince tüketilecek su. ( Su sebilinden faydalanmak için kişisel mataranızı getiriniz.)

2 kişi paylaşımlı odalarda, kişi başı 5900 tl ( 5 kontenjan var)
Tek kişi konaklama (farkı +2500 tl +5900 =) 8400 tl

2 kişilik paylaşımlı glamping çadırlarda, kişi başı 4800 tl ( 2 kontenjan var)
Tek kişi konaklama (farkı +800 tl +4800 =) 5600 tl

*Katılımı kesinleştirmek için 2000 tl /kişibaşı ön ödeme yapılmalıdır. Başvuru esnasında hesap bilgileri verilir. Bakiye ödeme tesiste yapılır. Belirtilen tüm tutarlar nakit ödeme için geçerlidir.

İptallerin ön ödeme ücret iadesi yapılmaz. ( Belge ile kanıtlanabilen sağlık vb. acil durumlar hariç)

(Oda ve çadırlarda tek kişi kalınmak istenirse parantez içindeki fiyatlar uygulanır. Glamping çadırlar çift kişiliktir, yerden yüksek bazalı yataklıdır, çadır alanında ayrıca duş ve wc vardır, çadırlar Çeşmeköy’e aittir, kendi çadırınızı getirip kurmak imkanı yoktur.)

Kontenjan min 6 kişi max 14 kişi
* Ücrete kendi kendinize çalışmaya devam edebilmeniz için eğitimi destekleyen açıklamalı dökümanlar, çalışma videoları ve katılım belgesi dahildir.
* Ücretlere ulaşım dahil değildir. Uçak ile İzmir Adnan Menderes Havalimanından kalkan Havaş otobüsleri ile Çeşme otogara gelinir. Otobüs ile İzmir Fahrettin Altay aktarma merkezinden Çeşme Seyahat ile Çeşme Otogar’a gelinir. Çeşme otogarından taksi ile 10 dakikada Çeşmeköy’e ulaşılır.
* Yemek menüsü vejeteryandır. Vegan veya özel başka durumunuzu rezervasyon esnasında belirtiniz.
* Grup sinerjisi nedeniyle konaklamasız katılım mümkün değildir.

  • BAŞVURU İÇİN :
  • E-mail : zendo@zendoakademi.com
  • Whatsup / Telefon : 0 555 255 50 08

EĞİTİM YERİ :  

Çeşmeköy’e ulaşım için konum:https://goo.gl/maps/rMVWKoAiMFAgdbSM8

EĞİTİM PROGRAMI:

1.Gün :
14.00 Odalara giriş ve serbest zaman
15.30 – 17:00 Açılış sohbeti ve 1.Ders (teorik)
17:00 – 17:30 Mola 
17:30 – 19:30 Pratik ders
19:30 – 21.30 Akşam Yemeği ve dinlenme

2.ve 3. Gün :
07.30 – 09.00 Pratik ders
09.00 – 11.00 Kahvaltı
11.00 – 12.30 Teorik ders
12.30 – 16.00 Serbest zaman

16.00 – 17.30 Pratik ders
17.30 – 18.00 Mola
18.00 – 19.30 Pratik ders

20.00 – 21.30 Akşam Yemeği 
21.30 – 22.30 Tao Sohbeti / Zen Meditasyonu

4. Gün :
07.30 – 09.00 Pratik ders
09.00 – 11.30 Kahvaltı ve odaları boşaltma
11.30 – 14.00 Pratik ders ve kamp kapanışı

EĞİTİME GELİRKEN :

  • Çalışmalar için bedeninizi sıkmayan, rahat, nefesinizi ve kan dolaşımımınızı kısıtlamayan, mümkünse pamuklu giysiler, rahat ve ince tabanlı yumuşak ayakkabılar veya çorap veya yalınayak çalışmayı tercih ediniz. Yanınızda not defteri ve kalem getiriniz.
  • Mat getirmenize gerek yoktur. İhtiyaç halinde tesistekileri kamp süresince kişiye zimmetli olarak kullanabilirsiniz.

KATILIM BELGESİ / SERTİFİKA SORANLAR İÇİN ÖNEMLİ NOT :

Tai Chi & Çigong Temelleri “katılım belgenizi” alabilmeniz için eğitimin tamamına katılmış olmanız, eğitimler sonrasında hazırlayacağınız teorik yazılı ve pratik video ödevlerinizi başarıyla tamamlamış olmanız gereklidir.
Gerçek faydalarını görebilmeniz için, sadece bu eğitime katılmakla mümkün olmadığını, sonrasında düzenli çalışma ve içselleştirme gerektirdiğini unutmayınız.
Eğitimdeki konuları kendi kendinize çalışmanız amacıyla verilen yazılı ve pratik video ödevlerinizi eğitimlere katılım tarihinizden sonra eğitmene gönderip, tamamladığınızda (- 1 yıl içinde- ne zaman tamamlarsanız) belgenizi alabilirsiniz. Her bireyin kendine has gelişim süreci vardır.

İkinci etap 4 modüllük eğitim ( 5-6-7-8) , kendi kendinize ömür boyu çalışmak, derinleşmek ve faydalarını görmek için yeterlidir.
Eğitim sonrası sürecinde teorik yazılı ve pratik video ödevlerinizi tamamladığınızda alacağınız “katılım belgesi” başkalarına öğretmek, aktarmak için yeterlilik vermez, eğitmenlik sertifikasyonu değildir. Bunun için 8.Modülden sonra başlayan eğitmenlik eğitimi sürecine hazır olmanız, başvurmanız ve başarıyla tamamlamamış olmanız gerekir. Temel ve Orta Seviye Tai Chi ve Qigong Temelleri eğitiminden sonra Temel Seviye Tai Chi ve Qigong Eğitmenlik Eğitimi’ne katılmayı düşünenler tüm detaylarıyla aşağıdaki web sayfasındaki bilgileri okuyabilirler : http://www.zendoakademi.com/tai-chi-qigong-temel-egitmenlik-egitimi/

TAMAMLAYICI TEORİK EĞİTİM :

  • Gelişiminizi ilave olarak Tao felsefesi ve Chi öğretilerini içeren teorik dersler ile desteklemek isterseniz, 4 Ekim Çarşamba akşamı başlayacak TAO YOLU ONLİNE EĞİTİMİ yeni gruba kayıt olabilirsiniz.  Detaylı bilgi için : http://www.zendoakademi.com/taoyolu/
  • Eğitmenlik eğitimine niyetli olanların mutlaka katılmaları gerekmektedir.)

EĞİTMEN HAKKINDA KISACA:

UĞUR BAŞAK ARPACIOĞLU

Zendo Akademi’nin kurucu eğitmeni, mimar, felsefe ve psikoloji eğitmeni, eski voleybolcu Başak Arpacıoğlu kadim uzakdoğu öğretilerinin ve Çin tıbbının pratik uygulaması olan Tai Chi ve Çigong eğitimine 2003 yılında başladı. En büyük 10 Tai Chi ustasından biri olan Prof Xu Wei Sun’un öğrencisi olan ve Pekin Beden Eğitimi Üniversitesi Tai Chi Chuan doktoru Chen Yuanmin’dan aldığı yoğun eğitimler sonunda Tai Chi Chuan ve Çigong sertifikalarını aldı. Eğitimine halen Sifu Wing Cheung ile devam etmektedir. Sifu Wing Cheung, Savunma ve şifa sanatları eğitimine 6 yaşında babası Büyük Usta Cheung ile Shaolin Kung Fu öğrenerek başlamıştır. 2005 Canada Kung Fu ve Wushu Şampiyonası Tai Chi şampiyonudur ve Tai Chi, Qigong & Feng Shui Enstitüsü’nün kurucusudur.

Başak Arpacıoğlu, 2000 yılından beri Uzakdoğu felsefeleri, Tai Chi, Qigong, Feng Shui, I Ching, Zen, nefes, konsantrasyon ve meditasyon, ezoterizm, teozofi, psikoloji, mitoloji, semboloji konularında eğitimler vermektedir. Ustası Sifu Wing Cheung’a ait olan Uluslararası Tai Chi Qigong & Feng Shui Enstitüsü’nün Türkiye temsilcisi olarak Wing Cheung’un yetkili kıldığı eğitimleri vermekte ve kendisinden onaylı sertifikasyonları yapmaktadır.