SONBAHAR EKİNOKSU CHİGONG İLE ENERJİ DENGELEME VE TOPRAK ELEMENTİ ÇALIŞMASI

SONBAHAR EKİNOKSU CHİGONG İLE
ENERJİ DENGELEME VE TOPRAK ELEMENTİ ÇALIŞMASI

23 Eylül ekinoksu Doğa Ana’nın enerjisinde önemli geçiş kapılarından birisidir.
Merkez’e dönmek, geçen dönemin hasadını yapmak ve yeni tohumların ekimine hazırlanmak için farkındalıkla geçirilmesi gereken bir döngüdür.

Kuzey yarımkürede ekinoks günü olan 23 Eylül 2016’da akşamı saat 20:00’de Zendo Akademi’de yapacağımız Chigong ile enerji dengeleme ve toprak elementi çalışmasına davetlisiniz.

Bütüne şifa olması dilekleriyle…

Katılım ücreti 25 tl dır. Önceden rezervasyon yaptırmanız rica olunur.

Adres: Bahariye Caddesi Yeğiner sitesi B Blok, no:37, Kat: 3 D:5,, Ziraat Bankası üzeri ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Yanı, 34714 Kadıköy/İstanbul

Harita: https://goo.gl/maps/nnzE2dg5bCq

Rezervasyon için :
zendo@zendoakademi.com’ye mail veya +90 555 255 50 08 ‘a mesaj atabilirsiniz.

ÇİGONG NEDİR ?
Çigong, kökenleri 5000 yıl öncesine dayanan Kadim Çin bilgeliğinin bütünsel sağlık sistemi ve Çin Tıbbı’nın kökeni olan uygulamalı Tao felsefesidir. Temeli evrensel yaşam enerjisi olan Chi enerjisi (Qi, Ki, Prana) ile ruh-zihin-beden yapılarımızı bütünleştirmek ve dengeli bir yaşam sürmektir.

Çigong uygulamalarındaki üç temel unsur zihin, nefes ve enerjidir. Bu çalışmalarla çi ya da yaşam enerjisi yoğunlaştırılır, etkinleştirilir ve kullanılır.

Gevşeme, rahatlama çigongun temelidir çünkü gevşeme ile birlikte bedendeki çi’nin rahatça akışı sağlanır, aynı zamanda zihin dingin ve meditatif hale geçtiğinden nefes de düzenlenir. Zihinsel imajinasyon çigong alıştırmalarında çok önemlidir. Zihinle dikkati yönlendirerek çi yoğunlaştırılır, bedende dolaştırılır, belirli bölgelere yönlendirilir ve beslenip güçlendirilir.
Akupunktur’daki meridyen denilen çi’nin dolaşım kanalları metal, altın iğnelerle manipüle edilirken aynı işlem Çigong’da iğne kullanılmaksızın bir takım bedensel duruşlar, nefes ve imajinasyon teknikleriyle gerçekleştirilir.

Çigong duruşları ve yumuşak, akıcı hareketlerinin başlıca faydaları: Yin ve yang dengesi, zihinsel dinginlik ile yaşamı farkında ve akış içinde yaşamayı geliştirmek,enerjetik blokajları çözmek, yaşam enerjisinin düzenli akışını sağlamak, , bağışıklık sistemini güçlendirmek, hastalıkları ve erken yaşlanmayı önleme, ömrü uzatmaktır. Düzenli yapılan çigong çalışmaları canlılığımızın artmasını, hastalıkların önlenmesini ve bedenimizin kendi kendini iyileştirme gücünün çoğalmasını sağlar. Herhangi bir zararı veya yan etkisi yoktur.

Çigong çalışmaları ne özel bir alete, ne de özel bir mekana ihtiyaç duyar. Günde 20 dakika süren bir tai chi çigong çalışması ile bile kısa sürede sağlık durumumuzda ve zihinsel dinginliğimizde gözle görülür bir farklılık hissedilir.
Çigong, tamamlayıcı tıbbi tedavi yöntemi olarak resmi kabul görmüş ve dünyada pek çok üniversitenin müfredatına alınmıştır. Öğrenmek oldukça kolaydır. Dünyada 10 milyondan fazla uygulayanı vardır.

“Chigong, tai chi ve yoga gibi fiziksel bedeni içine alan ruhsal uygulamaların küresel uyanışta çok önemli bir rol oynayacaklarını belirtmek gerekir.” Eckhart Tolle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir