İSTANBUL DERS PROGRAMI

İstanbul, Kadıköy Bahariye Caddesi’ndeki stüdyomuzda Chigong ve Tai Chi derslerimiz her ay iki haftasonu yapılmaktadır.

Uygulamalı derslerimizin içeriği gelişiminizi desteklemek için teorik eğitimler ve Zen meditasyonu ile zenginleştirilmiştir.  Ders süresi 1. saat 45 dk. dır.

Ders akışı : 25 dk. Teorik eğitim : Tao felsefesi, Tao Te Ching okumaları, Zen sohbeti, Chigong ve Tai Chi teorik eğitimler. 15 dk. Zen Meditasyonu ve 65 dk. Chigong ve Tai Chi egzersizleri.

ZENDO AKADEMİ – İSTANBUL TARİHLER :

26 Ocak Cuma, 27 Ocak Cumartesi

9 Şubat Cuma, 10 Şubat Cumartesi
23 Şubat Cuma, 24 Şubat Cumartesi

9 Mart Cuma, 10 Mart Cumartesi
23 Mart Cuma, 24 Mart Cumartesi

27 Nisan Cuma, 28 Nisan Cumartesi

11 Mayıs Cuma, 12 Mayıs Cumartesi

ZENDO AKADEMİ – İSTANBUL DERS GÜNLERİ, SAATLER:

Cuma dersleri :
16:00-17:45 – Chigong

Cumartesi dersleri:
10:30-12:15 – Chigong
20:00-21:45 – Tai Chi Chigong

Ders ücretleri : Yeni ders programı ve ders sürelerine göre aylık ders ücretlerinde ufak düzenlemeler yapıldı. Bkz. http://www.zendoakademi.com/ucretler/

 

Ayrıca derslerdeki gelişiminizi desteklemek için yakın gelecekte katılabileceğiniz eğitimler :  

7-8 Nisan Cuma Cumartesi, Şifa Wing Cheung ile Çanakkale’de Shibashi Set 2 Atölyesi  Detaylar için bkz : http://www.zendoakademi.com/sifu-wing-cheung/2018-sifu-wing-cheung-egitimleri/

ve Uluslararası 2.Trakya Tai Chi Festivali , 24-25-26-27 Perşembe-Pazar, İskeçe, Yunanistan.

Her ayın son haftasonu : Yeni Temel Eğitmenlik Eğitimi grubuyla iki günlük haftasonu yoğun eğitim programımız Ekim ayında başlamış ve devam etmektedir. Yeni grup Eylül 2018’de açılacaktır.

Eğitim içeriğini incelemek için Bkz. http://www.zendoakademi.com/temelegitim/

DERSLERE KİMLER KATILABİLİR ?
Evrensel yaşam enerjisi Chi ile tanışmayı ve kullanmayı geliştirerek beden-zihin-ruh bütünlüğünü deneyimlemeyi, evrensel enerjiyi doğru kullanmayı, doğal yöntemlerle sağlığını korumayı öğrenmek isteyen herkes.

DERSLERE GELİRKEN : 

Dersler esnasında rahat, hareketlerinizi kısıtlamayan, mümkünse pamuklu ve açık renk giysiler giymenizi, yalınayak veya çorap ile veya tabanı ince salon tipi spor ayakkabıları tercih etmenizi öneririz.

Katılmak istediğiniz derslere rezervasyon yaptırmak için telefon, whatsup veya e-mail ile iletişim kurmanızı rica ederiz. Bkz. http://www.zendoakademi.com/iletisim/

Özel bireysel ve grup dersleri talepleriniz için de lütfen bilgi alınız.

DERSLER HAKKINDA : 

Chi Gong :  Enerji ve nefes koordinatif çalışması, rahatlama, bioenejetik prensiplerin deneyimlenmesi, hareketli meditasyon, doğal şifaya giriş. Tüm seviyeler için uygundur.

Çalışmanın içeriği hakkında detaylı bilgi için : http://www.zendoakademi.com/tai-chi-chuan-chigong/

Tai Chi Chi Gong : Chigong ve Tai Chi egzersizlerinin birlikte çalışıldığı derstir. Başlangıç ve orta seviyeler için uygundur.

Çalışmanın içeriği hakkında detaylı bilgi için : http://www.zendoakademi.com/tai-chi-chuan-chigong/

 

 

 

 

 

Tai Chi Chuan : Yang stili 10 li ve 24 lü formların çalışıldığı derslerdir. Bu derslere Chigong başlangıç seviyesini tamamlamış kişiler katılabilirler.

Nei Gong :   Nefes, enerji ve I-Ching’e dayanan bedensel hareketlerin kombinasyonu ile çalışılan ve özel bir zihinsel tutum ve nefes egzersizlerini bilmeyi gerektiren içsel güç ve derin bir Chi Gong sistemidir. Chigong ve Tai Chi’de ileri seviyedeki kişiler katılabilirler.

Nefes ve Zen Meditasyonu: Zihinsel konsantrasyon ve meditasyon ile rahatlama teknikleri.  Zihne hakimiyet geliştirmek ve doğru yönetebilmek için yapılan basamaklı bir programı takip eden meditasyon egzersizleri içerir.

Çocuklarla Tai Chi Qigong : Çalışma içeriği 6-14 yaş arası için uygundur. Özel ve grup dersler için lütfen iletişime geçiniz.

Takım çalışmaları için Chi Mandala :  Grup enerjisi ile Chigong hareketlerinin birleştirilerek çalışıldığı, bedenlerde akış ve devinimin dinamiklerinin keşif yolculuğudur.  İç ve dış dünyamızla kurduğumuz bağları fark etmemizi sağlar. Kendimizle ve diğerleriyle iletişim sistemini geliştirir. İçten dışa açılım ile şifalanma başlar. Çevremizdeki diğer titreşimler, doğayı ve makrokozmosu algılamamızı artırır.  Bütünleşmeye giden farkındalıkları destekler.

Mandala Sanskritçe’de çember, daire anlamına gelen bir kelimedir. Mandala hayat çemberidir, yaşam çiçeğinin yaratıcı enerjisini taşır. İçinde geometrik desenlerin bulunduğu bu daireler daha geniş bir anlamda evreni simgeler. Genellikle daire veya kare şeklinde olan ve her şeyin mistik merkezini sembolize eden Mandalalar merkezden başlayarak dışarı doğru daireler halinde genişleyen şekillerden oluşur ve meditasyon nesnesi olarak da kullanılmaktadır.  Carl Gustav Jung, Mandalanın bilinçdışı öz’ün bir temsili olduğunu söyler. İnsan bedeni de içindeki özü taşıyan, sürekli hareket ve değişim halinde bir Mandaladır.   Minimum 4 kişi ile yapılır. Ön rezervasyon gerekir.