Mekanın TAO’su-FENG SHUİ EĞİTİMİ

 

Mimar Başak Arpacıoğlu ile MEKANIN TAO’SU – FENG SHUİ EĞİTİMİ

Feng Shui Atölyesi’nde, yaşadığınız iç ve dış mekanları huzur, mutluluk, bereket, başarı ve sağlık getirecek, hayatımız üzerindeki olumlu etkenleri artıracak ve olumsuz etkenleri ise önleyecek şekilde düzenlemeyi öğreneceksiniz.

Feng Shui eski Çin geleneğinin bir bilim ve sanatıdır. Yaşadığımız mekanların enerjisine, mimariye, yaşam alanlarına uygulanan Kadim Çin bilgeliği öğretisidir.

 

 

Çin bilgeliği doğayı anlamak ve tanımak amacı ve ikisi arasında bir uyum, armoni elde etme amacını taşır. Chi ( yaşam enerjisi) nin doğru şekilde akışını sağlamak, sağlık, huzur ve bolluk getirecek şekilde düzenleme ilkelerine bağlı olan bu sanat, kişinin kendi enerji akışıyla bulunduğu mekanın dekorasyonundaki akış uyumunun gerçekleşmesini ve bütünleşmesini amaçlar.

Feng Shui eğitiminin temelinde “chi” (yaşam enerjisi) doğasını, işleyişini, prensiplerini ve Tao felsefesini, öğretilerini anlamak gereklidir.  
Çünkü Feng Shui mekan enerjisini düzenleme sanatıdır. 
 
Bu nedenle temelleri doğru almanız ve yapılandırmanız için öncelikli olarak Tao Yolu eğitimlerine katılmanız gerekmektedir. Tao Yolu eğitimi birinci seviyeyi tamamladıktan sonra “Mekanın Tao’su: Feng Shui” eğitimine katılmanız mümkün olabilir. 
Tao Yolu eğitiminin detayları için bkz: http://www.zendoakademi.com/taoyolu
 

EĞİTİMDE İŞLENECEK KONULAR :

  • Feng Shui’nin amacı ve mekan enerjisini düzenlemenin temel prensipleri

  • Çin Mandalası ve Bagua haritası
  • Enerjinin beş evresi, Beş element ve elementler arası ilişkiler
  •  
  • Bagua haritasının okunması ve uygulanması

  • Dış enerjiler ve iç enerji akışlarına göre mekandaki değişimlerin doğası 
  • Enerji akışlarının fark edilmesi ve geliştirilmesi

  • Bu bilgilerin mimari, tasarım ve dekorasyonda nasıl uygulandıklarını temel düzeyde anlamak ve problem çözme becerileri.

Eğitmen: Başak Arpacıoğlu, mimar, İTÜ Mimarlık 1995

Chigong ve Tai Chi eğitmeni, I Ching danışmanı

Feng Shui eğitimini, 2005 ve 2006 yılında Leonardo Santelices (PUCE Üniversitesi/Ekvador) ile 1. Ve 2. Seviye Feng Shui eğitimlerine katılarak almıştır.

 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir