EĞİTİMLER

İSTANBUL VE ÇANAKKALE STÜDYOMUZDAKİ derslerimizin içeriği gelişiminizi desteklemek için teorik eğitimler ve Zen meditasyonu ile zenginleştirilmiştir.  Ders süresi 1. saat 45 dk. dır.

Ders akışı : 25 dk. Teorik eğitim : Tao felsefesi, Tao Te Ching okumaları, Zen sohbeti, Chigong ve Tai Chi teorik eğitimler. 15 dk. Zen Meditasyonu ve 65 dk. Chigong ve Tai Chi egzersizleri.

İSTANBUL, KADIKÖY AYLIK STÜDYO DERSLERİMİZ İÇİN : http://www.zendoakademi.com/istanbul-ders-programi/

ÇANAKKALE HAFTALIK  STÜDYO DERSLERİMİZ İÇİN : http://www.zendoakademi.com/istanbul-ders-programi/

YAKIN DÖNEMDEKİ DİĞER EĞİTİMLERİMİZ : 

15 Nisan Pazar, Ba Duan Jin Chigong ( Sekiz İpek Eğirme egzersizi) , İstanbul, Fenerbahçe Parkı, Saat: 11:00 – 14:30, tek günlük 3,5 saatlik atölye, 200 tl.

  • 20-21 Nisan Cumartesi-Pazar ,  Tai Chi Çigong Shibashi Set 1 eğitimi, Çanakkale Stüdyomuzda, Her iki gün saat: 11:00-18:00, 350 tl.
  • 13 Mayıs Pazar, Chigong için NEIGONG TEKNİKLERİ, İstanbul, Fenerbahçe Parkı, Saat : 11:00 – 14:00, tek günlük, 3,5 saatlik atölye, 200 tl , Detaylar duyurulacaktır.
  • 24-25-26-27 Mayıs , Perşembe-Pazar,  Uluslararası 2.Trakya Tai Chi Festivali, İskeçe, Yunanistan’da eğitimler veriyor olacağız.  Herkesin katılabileceği eğitimlerin programı ve detaylar için: https://sites.google.com/view/taichi-festival-democritus/home
  • 31 Mayıs- 1-2-3 Haziran, Perşembe-Pazar, Özdere, İzmir, INTERNA Türkiye Tai Chi Qigong Platformu, 3. Tai Chi Qigong festivali’nde eğitimler veriyor olacağız. Detaylar için : http://interna.org/tr/etkinlik-interna-tai-chi-ve-qigong-bulusmasi-festivali-3
  • Yeni Tai Chi Chigong Temel Eğitmenlik Eğitimi Grubu:   Mayıs 2018 – Ekim 2018 aylarında yapılacaktır. Detayları yakında duyurulacaktır.
  • Temmuz -Ağustos-Eylül 2018 aylarında Tai Chi Chigong Shibashi Seviye 1, Seviye 2 ve Seviye 3 eğitimleri düzenlenecektir. Detayları yakında duyurulacaktır.

DERSLERE KİMLER KATILABİLİR ?
Evrensel yaşam enerjisi Chi ile tanışmayı ve kullanmayı geliştirerek beden-zihin-ruh bütünlüğünü deneyimlemeyi, evrensel enerjiyi doğru kullanmayı, doğal yöntemlerle sağlığını korumayı öğrenmek isteyen herkes.

DERSLERE GELİRKEN : 

Dersler esnasında rahat, hareketlerinizi kısıtlamayan, mümkünse pamuklu ve açık renk giysiler giymenizi, yalınayak veya çorap ile veya tabanı ince salon tipi spor ayakkabıları tercih etmenizi öneririz.

Katılmak istediğiniz derslere rezervasyon yaptırmak için telefon, whatsup veya e-mail ile iletişim kurmanızı rica ederiz. Bkz. http://www.zendoakademi.com/iletisim/

Özel bireysel ve grup dersleri talepleriniz için de lütfen bilgi alınız.

DERSLER HAKKINDA : 

Chi Gong :  Enerji ve nefes koordinatif çalışması, rahatlama, bioenejetik prensiplerin deneyimlenmesi, hareketli meditasyon, doğal şifaya giriş. Tüm seviyeler için uygundur.

Çalışmanın içeriği hakkında detaylı bilgi için : http://www.zendoakademi.com/tai-chi-chuan-chigong/

Tai Chi Chi Gong : Chigong ve Tai Chi egzersizlerinin birlikte çalışıldığı derstir. Başlangıç ve orta seviyeler için uygundur.

Çalışmanın içeriği hakkında detaylı bilgi için : http://www.zendoakademi.com/tai-chi-chuan-chigong/

Tai Chi Chuan : Yang stili 10 li ve 24 lü formların çalışıldığı derslerdir. Bu derslere Chigong başlangıç seviyesini tamamlamış kişiler katılabilirler.

Nei Gong :   Nefes, enerji ve I-Ching’e dayanan bedensel hareketlerin kombinasyonu ile çalışılan ve özel bir zihinsel tutum ve nefes egzersizlerini bilmeyi gerektiren içsel güç ve derin bir Chi Gong sistemidir. Chigong ve Tai Chi’de ileri seviyedeki kişiler katılabilirler.

Nefes ve Zen Meditasyonu: Zihinsel konsantrasyon ve meditasyon ile rahatlama teknikleri.  Zihne hakimiyet geliştirmek ve doğru yönetebilmek için yapılan basamaklı bir programı takip eden meditasyon egzersizleri içerir.

Çocuklarla Tai Chi Qigong : Çalışma içeriği 6-14 yaş arası için uygundur. Özel ve grup dersler için lütfen iletişime geçiniz.

Takım çalışmaları için Chi Mandala :  Grup enerjisi ile Chigong hareketlerinin birleştirilerek çalışıldığı, bedenlerde akış ve devinimin dinamiklerinin keşif yolculuğudur.  İç ve dış dünyamızla kurduğumuz bağları fark etmemizi sağlar. Kendimizle ve diğerleriyle iletişim sistemini geliştirir. İçten dışa açılım ile şifalanma başlar. Çevremizdeki diğer titreşimler, doğayı ve makrokozmosu algılamamızı artırır.  Bütünleşmeye giden farkındalıkları destekler.

Mandala Sanskritçe’de çember, daire anlamına gelen bir kelimedir. Mandala hayat çemberidir, yaşam çiçeğinin yaratıcı enerjisini taşır. İçinde geometrik desenlerin bulunduğu bu daireler daha geniş bir anlamda evreni simgeler. Genellikle daire veya kare şeklinde olan ve her şeyin mistik merkezini sembolize eden Mandalalar merkezden başlayarak dışarı doğru daireler halinde genişleyen şekillerden oluşur ve meditasyon nesnesi olarak da kullanılmaktadır.  Carl Gustav Jung, Mandalanın bilinçdışı öz’ün bir temsili olduğunu söyler. İnsan bedeni de içindeki özü taşıyan, sürekli hareket ve değişim halinde bir Mandaladır.   Minimum 4 kişi ile yapılır. Ön rezervasyon gerekir.