DERS PROGRAMI

yeni DÖNEM HAKKINDA : 

İstanbul, Kadıköy Bahariye Caddesi’ndeki stüdyomuzda Chigong ve Tai Chi derslerimiz başlamıştır. Bu dönemden itibaren, uygulamalı derslerimizin içeriği gelişiminizi desteklemek için teorik eğitimler ve Zen meditasyonu ile zenginleştirildi. Ders süresi önceki senelerde 1 saat 15 dk iken, bu dönemden itibaren 1. saat 45 dk. olacak.
 
Ders akışı : 25 dk. Teorik eğitim : Tao felsefesi, Tao Te Ching okumaları, Zen sohbeti, Chigong ve Tai Chi teorik eğitimler. 15 dk. Zen Meditasyonu ve 65 dk. Chigong ve Tai Chi egzersizleri.

Ekim 2017’den itibaren diğer illerde ve ülkelerde düzenli eğitim vermeye başlıyoruz. (Öncelikle Çanakkale stüdyomuzu açıyoruz, 2018 içinde İzmir, Çeşme, Tekirdağ, İskeçe ve Samos’ta atölyeler olacak.)

Yeni program nedeniyle İstanbul’daki stüdyo dersleri iki haftada bir  yapılacak. Çanakkale’de her hafta stüdyo dersleri olacak. İlave olarak gelişimini desteklemek isteyenler için online derslerimiz de pek yakında hizmette…

ZENDO AKADEMİ – İSTANBUL DERS PROGRAMI : 

Ders tarihleri :

27 Ekim Cuma, 28 Ekim Cumartesi

10 Kasım Cuma, 11 Kasım Cumartesi

24 Kasım Cuma, 25 Kasım Cumartesi

8 Aralık Cuma, 9 Aralık Cumartesi

22 Aralık Cuma, 23 Aralık Cumartesi

Cuma günleri :  (İki haftada bir yapılacaktır.)

16:00-17:45 – Chigong (Başlangıç seviyesi ve orta seviye öğrenciler için )

20:00-21:45 – Tai Chi Chigong (Orta ve ileri seviye öğrenciler için)

Cumartesi günleri : (İki haftada bir yapılacaktır.)  

10:30-12:15 – Chigong (Başlangıç seviyesi ve orta seviye öğrenciler için)

Her ay bir Cumartesi : 15:00 – 17:00 – Eğitmenlik gruplarına katılmış eski öğrenciler ile aylık çalışmalar.(Kasım ayından itibaren, tarihler duyurulacaktır.)

Her ayın son haftasonu : Yeni Temel Eğitmenlik Eğitimi grubuyla iki günlük haftasonu buluşmaları.

İlk eğitim tarihi : 28-29 Ekim Cumartesi-Pazar

Başvuru için  Bkz. http://www.zendoakademi.com/temelegitim/

ZENDO AKADEMİ – ÇANAKKALE ders programı duyuruları pek yakında…

Ders ücretleri : Yeni ders programı ve ders sürelerine göre aylık ders ücretlerinde ufak düzenlemeler yapıldı. Bkz. http://www.zendoakademi.com/ucretler/

Katılmak istediğiniz derslere rezervasyon yaptırmak için telefon, whatsup veya e-mail ile iletişim kurmanızı rica ederiz. Bkz. http://www.zendoakademi.com/iletisim/

Özel bireysel ve grup dersleri talepleriniz için de lütfen bilgi alınız.

 

DERSLER HAKKINDA : 

Chi Gong :  Enerji ve nefes koordinasyonu, rahatlama, bioenejetik prensiplerin deneyimlenmesi, hareketli meditasyon, doğal şifaya giriş.

Çalışmanın içeriği hakkında detaylı bilgi için : http://www.zendoakademi.com/tai-chi-chuan-chigong/

Tai Chi Chi Gong : Chigong ve Tai Chi egzersizlerinin birlikte çalışıldığı derstir. Başlangıç ve orta seviyeler için uygundur.

Çalışmanın içeriği hakkında detaylı bilgi için : http://www.zendoakademi.com/tai-chi-chuan-chigong/

 

 

 

 

 

 

Tai Chi Chuan : Yang stili 10 li ve 24 lü formların çalışıldığı derslerdir. Bu derslere Chigong başlangıç seviyesini tamamlamış kişiler katılabilirler.

 

 

Nei Gong :   Nefes, enerji ve I-Ching’e dayanan bedensel hareketlerin kombinasyonu ile çalışılan ve özel bir zihinsel tutum ve nefes egzersizlerini bilmeyi gerektiren içsel güç ve derin bir Chi Gong sistemidir. Chigong ve Tai Chi’de ileri seviyedeki kişiler katılabilirler.

Nefes ve Zen Meditasyonu: Zihinsel konsantrasyon ve meditasyon ile rahatlama teknikleri.  Zihne hakimiyet geliştirmek ve doğru yönetebilmek için yapılan basamaklı bir programı takip eden meditasyon egzersizleri içerir.

Çocuklarla Tai Chi Qigong : Çalışma içeriği 6-14 yaş arası için uygundur. Özel ve grup dersler için lütfen iletişime geçiniz.

 

 

 

Takım çalışmaları için Chi Mandala :  Grup enerjisi ile Chigong hareketlerinin birleştirilerek çalışıldığı, bedenlerde akış ve devinimin dinamiklerinin keşif yolculuğudur.  İç ve dış dünyamızla kurduğumuz bağları fark etmemizi sağlar. Kendimizle ve diğerleriyle iletişim sistemini geliştirir. İçten dışa açılım ile şifalanma başlar. Çevremizdeki diğer titreşimler, doğayı ve makrokozmosu algılamamızı artırır.  Bütünleşmeye giden farkındalıkları destekler.

Mandala Sanskritçe’de çember, daire anlamına gelen bir kelimedir. Mandala hayat çemberidir, yaşam çiçeğinin yaratıcı enerjisini taşır. İçinde geometrik desenlerin bulunduğu bu daireler daha geniş bir anlamda evreni simgeler. Genellikle daire veya kare şeklinde olan ve her şeyin mistik merkezini sembolize eden Mandalalar merkezden başlayarak dışarı doğru daireler halinde genişleyen şekillerden oluşur ve meditasyon nesnesi olarak da kullanılmaktadır.  Carl Gustav Jung, Mandalanın bilinçdışı öz’ün bir temsili olduğunu söyler. İnsan bedeni de içindeki özü taşıyan, sürekli hareket ve değişim halinde bir Mandaladır.   Minimum 4 kişi ile yapılır. Ön rezervasyon gerekir.

ÇALIŞMALARA KİMLER KATILABİLİR ?
Evrensel yaşam enerjisi Chi ile tanışmayı ve kullanmayı geliştirerek beden-zihin-ruh bütünlüğünü deneyimlemeyi, evrensel enerjiyi doğru kullanmayı, doğal yöntemlerle sağlığını korumayı öğrenmek isteyen herkes.

 

Dersler esnasında rahat, hareketlerinizi kısıtlamayan, mümkünse pamuklu ve açık renk giysiler giymenizi, yalınayak veya çorap ile veya tabanı ince salon tipi spor ayakkabıları tercih etmenizi öneririz.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir